finance

Tőzsde, bankok, biztosítók, brókercégek, lízingcégek, alapkezelők, pénzváltók, pénzforgalmi szolgáltatók, illetve FIKSZek, SZISZek - Bemutatkozás: Dóra vagyok több mint 10 éve foglalkozom nemzetközi pénzügyekkel. Arról szoktam írni ami felkelti az érdeklődésemet, úgyhogy általában ilyen vagy olyan érdekeltségem is van benne. A blogon szereplő vélemények ilyen módon kezelendők.

Portfolio

Twitter

Facebook

Utolsó kommentek

Címkék

aapl (3) államháztartás (2) altr (1) apple (2) bank (1) basel3 (1) bidu (1) brcm (1) cat (1) cmi (1) coh (1) elemzés (1) expd (1) fed (1) futi (1) gazdaság (2) gld (1) hitel (2) ipad (2) iwm (7) iyr (1) jelzálog (1) kockázat (1) költségvetés (2) krugman (1) lfl (1) lvs (1) nők (1) obama (2) pcln (1) ph (1) portfolioblogger (31) pxd (1) qqqq (9) setup (1) slv (1) smh (9) soros (1) spy (14) startup (1) stiglitz (2) tech (3) usa (9) uso (1) uup (1) vwap (1) xlf (10) Címkefelhő

Portfolio

Hogyan kereskedjünk bennfentes információval

finance 2012.01.12. 19:28

Első kézből kapunk erről tanácsokat egy központi bank (ex) elnökének feleségétől. Philipp Hildebrand nemrég lemondott svájci jegybankelnök felesége avat be minket hogyan hajtana végre egy ilyen tranzakciót ha ez volna a szándéka.

1. Ha ilyesmit csinálsz ne lépj kapcsolatba a hatóságokkal
2. Használj numbered accountot (névnélküli bankszámla főleg svájcban) és ne a saját neved alatt végezd
3. Ne 3 és fél héttel az esemény előtt vedd fel a pozíciód, hiszen mostanság túl volatilis a piacok mozgása
4. Azt a devizakereszet használd amiről információd van. Vagyis esetünkben EUR/CHF-t és ne USD/CHF-et
 
 
 
Az egész történet úgy kezdődött, hogy december 23-án a svájci jegybank közleményt adott ki melyben cáfolta a bennfentes kereskedést, pedig ekkor még senki nem is vádolta őt ezzel. Januárban aztán kiderült, hogy egy svájci politikus (Christoph Blocher) kapott fülest a Sarasin bank egyik IT alkalmazottjától. (Az szivárogtató alkalmazottat természetesen kirúgták, és öngyilkos lett.) A vád szerint ártatlan családi beszélgetés szülhette a gondolatot a tranzakcióra az 1.20-as EUR/CHF árfolyolyamgát előtt, ami egyébként nem egy egetrengető összeg volt, vagyis $500.000-os pozíción keresett $83.000-t. Kashya szerint viszont rutinszerű tranzakció volt a nemzetközi műkereskedésből származó devizaelszámolások kezelésére és az időzítés csak a véletlen műve. A nyilvánvalóan politikai támadás során a legnagyobb veszteséget a SNB (svájci nemzeti bank) hitelessége szenvedhet, éppen ezért a legrosszabb dolog amit lehetett csinálni az a magyarázkodás. Márpedig pont ez történt, ami el is vezetett Hildebrand lemondásáig. A hitelességet tovább rombolja, hogy további egy évig fog fizetést kapni, hiszen fél év felmondási időre megilleti a munkabére, a következő hat hónapban pedig azért kell a fizetését kifizetni mivel jövő januárig törvényileg tilva van hogy új munkát vállaljon.

Címkék: portfolioblogger

Szólj hozzá!

A bejegyzés trackback címe:

https://finance.blog.hu/api/trackback/id/tr453540837

Kommentek:

A hozzászólások a vonatkozó jogszabályok  értelmében felhasználói tartalomnak minősülnek, értük a szolgáltatás technikai  üzemeltetője semmilyen felelősséget nem vállal, azokat nem ellenőrzi. Kifogás esetén forduljon a blog szerkesztőjéhez. Részletek a  Felhasználási feltételekben és az adatvédelmi tájékoztatóban.

Nincsenek hozzászólások.
süti beállítások módosítása